יום ראשון, 6 בנובמבר 2011

סרטון מ1955 ובו חנות הצעצועים והספרים של הקיבוץ המאוחד

טוב - אנחנו מתקדמים. היום תראו סרט קצרצר - קטע מיומן מצולם של הקיבוץ המאוחד שצילם גדעון אוקו ב1955 - ובו רואים את החנות החדשה של הקיבוץ המאוחד ברחוב אלנבי 91 (שנפתחה לקראת חג החנוכה בסוף 1954). בסרטון רואים בעיקר את אגף הספרים ואת הספרים שיצאו לאור עד 1955 ע"י הוצאת הקיבוץ המאוחד. אבל רואים גם צעצועים בחלון הראווה.

מתוך היומן צירפתי גם קטע קצר על דן גלברט שעיצב עבור מפעל הצעצועים "ניצב" של אלונים.ו... אני זקוקה לקצת עזרה... אני מחפשת בנרות מידע על הבובות שמופיעות בסרטון וגם בקטלוג. הנה הבובות כפי שהן מתוארות בקטלוג של המדור לצעצועים:

בהתחלה חשבתי שהתפר באמצע הפנים של הבובות הוא תוצאה של ציור אוונגרדי - אבל בסרט רואים בובה שיושבת על טרקטור של "ניצב" ויש לה בפירוש תפר באמצע הפנים. אם יש למישהו קצה חוט על יצרן בובות כאלה - אשמח לקבל קצת הכוונה.

תודה לאילן אוקו, בנו של גדעון אוקו, שמצא עבורי את הסרט. שמחתי מאוד! בכלל בזמן האחרון אני במצוד אחר סרטים של ועל מפעלי צעצועים קיבוציים וכנראה שאציג עוד כמה כאלה בהמשך החודש. מצאתי בשבוע שעבר גם כמה דברים מפתיעים על מקור עיצובי הצעצועים בקיבוצים ועד שיגיעו אלי כל החומרים אשמור את הסוד לעצמי...

תהנו!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

כל תגובה שתלמד או תוסיף מידע לנושא תתקבל בברכה. תגובות לא מכבדות או סתם קנטרניות ימחקו.